RADA MIEJSKA KOŁA ZDECYDOWAŁA

5 Października, 2016

Burmistrz Koła Stanisław Maciaszek i Z-ca Daria Skupin w dniu 26 września br. spotkali się w Ratuszu z Radnymi Miasta w sprawie modernizacji oświetlenia ulicznego w mieście.
W spotkaniu uczestniczyli także pracownicy spółki Oświetlenie Uliczne i Drogowe w Kaliszu, na czele z Prezesem Maciejem Witczakiem. Radni mieli możliwość zadawać pytania, rozwiać swoje wątpliwości odnośnie tej inwestycji niejako „u źródła”.
Spotkanie rozpoczął i przywitał przybyłych z Kalisza gości oraz radnych Miasta Burmistrz Stanisław Maciaszek. - Dziękuję, że znaleźliście państwo czas, by przyjść tu i zgłębić wspólnie ważny dla tego miasta temat. Kompleksowa modernizacja oświetlenia w Kole na LED-owe to ekologia i oszczędności dla budżetu. Są z nami goście z Kalisza ze spółki Oświetlenie Uliczne i Drogowe. Jesteśmy do państwa dyspozycji – powiedział między innymi włodarz.
Inicjatywa modernizacji w Kole oświetlenia ulicznego w formule partnerstwa publiczno-prywatnego jest pierwszą w Polsce. To szansa na nowoczesne rozwiązanie i oszczędności dla budżetu Miasta Koła .
Wymienionych ma zostać około 1.800 starych sodowych opraw oświetleniowych na nowoczesne i energooszczędne oprawy LED-owe. Całość zadania ma być sfinansowana przez spółkę Oświetlenie Uliczne i Drogowe oraz Partnera Prywatnego. Kolejne procedury zostaną uruchomione po zgodzie Rady Miejskiej w Kole na przystąpienie do modernizacji.
Obecny system oświetleniowy w Kole jest przestarzały, a jego utrzymanie, remonty i konserwacje kosztowne. Modernizacja pozwoli na obniżenie tych kosztów o ok.50%. Może to być więcej, ale na tym etapie jeszcze trudno jest to dokładnie wyliczyć – tłumaczył Prezes Maciej Witczak.
W toku dyskusji Radni dowiedzieli się, że spłata inwestycji będzie następować z uzyskanych dzięki modernizacji oszczędności , a miasto Koło może liczyć na realne oszczędności. W Kole będzie zamontowany inteligentny system sterowania punktami oświetleniowymi LED, który umożliwi nie tylko oszczędności, lepsze oświetlenie miasta, ale także bardziej efektywne zarządzanie energią i oświetleniem ulic.Po spłacie system będzie należał do spółki, która będzie o niego dbała, naprawiała i usuwała ewentualne awarie.
W dniu 28 września br. podczas sesji Rada Miejska Koła zdecydowała o przystąpieniu do modernizacji oświetlenia w mieście przyjmując Uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na realizację przedsięwzięcia polegającego na budowie, przebudowie i utrzymaniu infrastruktury oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Miejskiej Koło.

Galeria

Czytaj więcej
 • 16 Maja, 2024

  27 maja - Dzień Samorządowca

  Czytaj więcej
 • 25 Marca, 2024

  Zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych

  Czytaj więcej
 • 12 Stycznia, 2024

  Zarządzanie ciepłem

  Czytaj więcej
 • 9 Stycznia, 2024

  Nowa usługa OUiD

  Czytaj więcej
 • 22 Grudnia, 2023

  Szlachetna pomoc

  Czytaj więcej
 • 15 Grudnia, 2023

  Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

  Czytaj więcej
 • 7 Grudnia, 2023

  Modernizacja oświetlenia w Koninie

  Czytaj więcej
 • 6 Grudnia, 2023

  Zadania w partnerstwie dla projektu „E-Ostrów 2050 – Miasto Ekologiczne, Energetyczne, Ekonomiczne” na finale.

  Czytaj więcej
 • 22 Września, 2023

  Polski Ład: Program „Rozświetlamy Polskę” – ponad 100 gmin z terenu OUID chce skorzystać z dofinansowania.

  Czytaj więcej
 • 7 Września, 2023

  Obniżenie ceny maksymalnej energii elektrycznej w IV kwartale 2023 r.

  Czytaj więcej
 • 30 Sierpnia, 2023

  Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych Edycja Dziewiąta „Rozświetlamy Polskę”

  Czytaj więcej
 • 24 Sierpnia, 2023

  XVI edycja Smart City Forum z udziałem Prezesa Zarządu Spółki OUiD w Kaliszu

  Czytaj więcej