RADA MIEJSKA KOŁA ZDECYDOWAŁA

5 Października, 2016

Burmistrz Koła Stanisław Maciaszek i Z-ca Daria Skupin w dniu 26 września br. spotkali się w Ratuszu z Radnymi Miasta w sprawie modernizacji oświetlenia ulicznego w mieście.
W spotkaniu uczestniczyli także pracownicy spółki Oświetlenie Uliczne i Drogowe w Kaliszu, na czele z Prezesem Maciejem Witczakiem. Radni mieli możliwość zadawać pytania, rozwiać swoje wątpliwości odnośnie tej inwestycji niejako „u źródła”.
Spotkanie rozpoczął i przywitał przybyłych z Kalisza gości oraz radnych Miasta Burmistrz Stanisław Maciaszek. - Dziękuję, że znaleźliście państwo czas, by przyjść tu i zgłębić wspólnie ważny dla tego miasta temat. Kompleksowa modernizacja oświetlenia w Kole na LED-owe to ekologia i oszczędności dla budżetu. Są z nami goście z Kalisza ze spółki Oświetlenie Uliczne i Drogowe. Jesteśmy do państwa dyspozycji – powiedział między innymi włodarz.
Inicjatywa modernizacji w Kole oświetlenia ulicznego w formule partnerstwa publiczno-prywatnego jest pierwszą w Polsce. To szansa na nowoczesne rozwiązanie i oszczędności dla budżetu Miasta Koła .
Wymienionych ma zostać około 1.800 starych sodowych opraw oświetleniowych na nowoczesne i energooszczędne oprawy LED-owe. Całość zadania ma być sfinansowana przez spółkę Oświetlenie Uliczne i Drogowe oraz Partnera Prywatnego. Kolejne procedury zostaną uruchomione po zgodzie Rady Miejskiej w Kole na przystąpienie do modernizacji.
Obecny system oświetleniowy w Kole jest przestarzały, a jego utrzymanie, remonty i konserwacje kosztowne. Modernizacja pozwoli na obniżenie tych kosztów o ok.50%. Może to być więcej, ale na tym etapie jeszcze trudno jest to dokładnie wyliczyć – tłumaczył Prezes Maciej Witczak.
W toku dyskusji Radni dowiedzieli się, że spłata inwestycji będzie następować z uzyskanych dzięki modernizacji oszczędności , a miasto Koło może liczyć na realne oszczędności. W Kole będzie zamontowany inteligentny system sterowania punktami oświetleniowymi LED, który umożliwi nie tylko oszczędności, lepsze oświetlenie miasta, ale także bardziej efektywne zarządzanie energią i oświetleniem ulic.Po spłacie system będzie należał do spółki, która będzie o niego dbała, naprawiała i usuwała ewentualne awarie.
W dniu 28 września br. podczas sesji Rada Miejska Koła zdecydowała o przystąpieniu do modernizacji oświetlenia w mieście przyjmując Uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na realizację przedsięwzięcia polegającego na budowie, przebudowie i utrzymaniu infrastruktury oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Miejskiej Koło.

Galeria

Czytaj więcej
 • 22 Marca, 2023

  Udział Przedstawicieli Spółki w wydarzeniu „Drzwi Otwarte” Wydziału Politechnicznego Akademii Kaliskiej

  Czytaj więcej
 • 13 Marca, 2023

  Umowa o współpracy z Technikum im. św. Józefa w Kaliszu

  Czytaj więcej
 • 23 Lutego, 2023

  Spotkanie z przedstawicielami Miasta i Gminy Krotoszyn - omówienie planów modernizacji oświetlenia

  Czytaj więcej
 • 25 Stycznia, 2023

  Program „EKO Latarnia – Poprawa efektywności energetycznej systemów oświetlenia zewnętrznego – II edycja”.

  Czytaj więcej
 • 23 Grudnia, 2022

  Program "OZE i elektromobilność 2022"

  Czytaj więcej
 • 28 Listopada, 2022

  Smart oszczędności i smart inwestycje. Strategie dla miast i regionów podczas XV Smart City Forum

  Czytaj więcej
 • 12 Października, 2022

  Mister Budownictwa Wielkopolski Południowej za 2021 rok w kat. Obiekty biurowe za rok 2021

  Czytaj więcej
 • 20 Września, 2022

  25 lecie Spółki Oświetlenie Uliczne i Drogowe. Niech przyszłość będzie świetlana.

  Czytaj więcej
 • 22 Sierpnia, 2022

  Bieżąca sytuacja na rynku energii elektrycznej

  Czytaj więcej
 • 11 Sierpnia, 2022

  XIV SMART CITY FORUM z udziałem Prezesa Spółki OUiD w Kaliszu

  Czytaj więcej
 • 13 Maja, 2022

  VII Europejski Kongres Samorządów

  Czytaj więcej
 • 31 Marca, 2022

  Porozumienie o współpracy Spółki Oświetlenie Uliczne i Drogowe oraz Akademii Kaliskiej

  Czytaj więcej